onur erbay

Türkiye'deki üye sayısı 3 milyona ulaşan Netflix, Türkiye'de ofis açıyor

Kuralsızlığın düzeni   

TEKNOLOJİ | 02.11.2020 - 15:33

Firmaların çoğu bulundukları endüstriler değiştiğinde başarısız oluyorlar. Kodak baskı resimlerden dijitale adapte olamadı. Nokia akıllı telefonlara adapte olamadı… Bu şirketlerin hiçbirisinin kültürü inovasyon ve esnekliğe uygun değildi.

Kazanmak, neye mal olursa olsun kazanmak?

Kazanmak, neye mal olursa olsun kazanmak?   

POPÜLER | 13.04.2020 - 09:30

Super Pumped: The Battle for Uber’da Mike Isaac, Uber’in kuruluşundan halka açılmasına kadar olan yaşamını çok detaylı bir şekilde anlatıyor.    

Yaratıcılık A.Ş… Ed Catmull

Yaratıcılık A.Ş…

POPÜLER | 24.02.2020 - 17:33

Ed Catbull, Utah Üniversitesi’nden fizik ve bilişim alanlarında çift ana dal yaparken devamlı yaratıcılık tarafına teknolojiyi nasıl sokabileceğini düşünüyor. İdolleri olan Walt Disney ve Albert Einstein’in çalışmalarını okurken, ilk bilgisayar destekli animasyon filmini yapabilmeyi hayal ediyor.

Trilyon dolarlık koç

Trilyon dolarlık koç

TEKNOLOJİ | 01.07.2019 - 14:58

Bill Campbell, Silikon Vadisi’nin en önemli şirketlerinin kurulması ve büyütülmesinde önemli katkılar yapan bir isim. Bu şirketlerin pazar değerlerinin toplamı bir trilyon doları geçti. Eski bir kolej futbolcusu ve koçu olan Campbell; Steve Jobs, Larry Page, Eric Schmidt gibi onlarca vizyoner liderin koçluğunu yaptı.

Küçük, büyüğe satmak zorunda mı ki?

REKLAM & PAZARLAMA | 11.02.2019 - 09:32

Snap, mobilin, görüntü ve video teknolojilerinin ilerlemesiyle sosyal medya ve içerik pazarlaması konularında dünyamızı değiştiren bir şirket. Ürün anlamında bugün pek çok farklı platformda kullanılan hikâyeler gibi uygulamaları çıkardı. Fakat, Facebook ile olan rekabeti yüzünden halka açıldıkları hisse fiyatının üçte birine sahipler şu anda.

12 aylık bir start-up yolculuğunun öyküsü: Almost

START UP | 29.11.2018 - 09:31

Start-up’larda başarı ile başarısızlık arasındaki mesafe çok kısa. Ortalık “neredeyse” olan şirketlerle dolu…

iyiden mükemmele gitmek için ne gerekiyor

İyiden mükemmele gitmek için ne gerekiyor?

İŞ DÜNYASI | 26.10.2018 - 10:18

Mükemmele giden yol egosunu aşmış bir lider ve doğru bir takımdan geçiyor. Özellikle takımdaki insanlarla ilgili doğru kararları hızla verip aynı hızda harekete geçmek iyi takım arkadaşlarını tutabilmek için de çok önemli.