Skip to main content

Google, coronavirus haritalarını Google Haritalar’a taşıyacak. Detaylar haberimizde…

Coronavirus salgını ile mücadele, tüm dünyada sürüyor. Bu dönemde hayatımızı kolaylaştıracak birçok teknoloji hayatımıza girdi. En çok takip edilen gündemlerden biri de son Covid-19 bilgilerinin anlık görülebildiği uygulamalar ve haritalar oldu. Son dönemde birçok yeni özellik kazanan Google’ın Haritalar servisi, coronavirus için yeni bir güncelleme almaya hazırlanıyor.

Google Haritalar’a coronavirus güncellemesi geliyor

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, coronavirusü testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri en güncel haliyle gösteriyor. 9to5Google’da yer alan bir habere göre Google da, coronavirus haritalarını Google Haritalar’a taşıyacak.

Google Haritalar’a gelecek yeni özellikle birlikte, coronavirusün en yoğun olduğu noktalar Google Haritalar’da gösterilecek. Google koronavirüse dair verileri ise Wikipedia, New York Times, Johns Hopkins Üniversitesi ve Brihanmumbai Municipal Corporation’dan anlık olarak sağlayacak. ABD’de test edilen özelliğin detaylarının önümüzdeki günlerde şekillenmesi bekleniyor.

Türkiye’de coronavirus salgınını takip edebileceğiniz güncel tablo


Türkiye’de yayılmaya devam eden coronavirus salgınını Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesinde yayınlanıyor. Sitede, Türkiye’deki toplam hasta sayısı, yapılan test sayısı, hayatını kaybedenlerin sayısı, yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısı günlük olarak paylaşılıyor.  Türkiye’deki güncel verilerin paylaşıldığı Covid-19 tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Coronavirüs Haritası (Coronavirus Live Map)

Coronavirusünü gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalar

Coronavirusün etkileri günbegün haritada şekillenmeye devam ederken, sizler için salgındaki son durumu takip edebileceğiniz uygulamaları derledik. Coronavirüs salgınını gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.