Skip to main content

Johns Hopkins Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar, Coronavirus salgınını gerçek zamanlı gösteren çevrimiçi bir harita geliştirdi.

Coronavirus Çin’de artarak devam ederken tehlikenin boyutu her geçen gün daha da etkili hale geliyor. Şu an için 188 farklı ülkede görülen ve 500 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesine yol açan Coronavirus salgını nedeniyle Google, Apple, Facebook, Amazon ve Microsoft gibi önemli teknoloji firmalarının aldığı tedbirleri sizlerle paylaşmıştık.

Dünyada dalga dalga yayılan virüs salgınının etkileri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Johns Hopkins Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar, Coronavirüsunün günlük durumunu gösteren çevrimiçi bir harita geliştirdi ve Corona salgını hakkındaki haritayı internet sayfası üzerinden kullanıma sundu. Bu adresten ulaşılan haritadan virüsün şu an için hangi ülkelerde görüldüğünü takip edebiliyorsunuz.

Virüs salgınını gerçek zamanlı gösteren haritaki veriler ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor. Paylaşılan bilgilere göre şu an doğrulanan 9 milyonu aşkın vaka bulunuyor.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından paylaşılan haritaya buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de coronavirus salgınını takip edebileceğiniz güncel tablo


Türkiye’de yayılmaya devam eden coronavirus salgınını Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesinde yayınlanıyor. Sitede, Türkiye’deki toplam hasta sayısı, yapılan test sayısı, hayatını kaybedenlerin sayısı, yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısı günlük olarak paylaşılıyor.  Türkiye’deki güncel verilerin paylaşıldığı Covid-19 tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Coronavirüs Haritası (Coronavirus Live Map)

Coronavirusünü gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalar

Coronavirusün etkileri günbegün haritada şekillenmeye devam ederken, sizler için salgındaki son durumu takip edebileceğiniz uygulamaları derledik. Coronavirüs salgınını gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.