Skip to main content

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de coronavirus salgınını takip edebileceğiniz internet sitesini kamuoyu ile paylaştı. Peki sitede hangi veriler yer alıyor?

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen coronavirus (Covid-19) ile ilgili Türkiye ve dünyadan son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Dünyadaki son durumu görmek isteyenler, gerçek zamanlı çevrimiçi haritalardan salgını takip edebiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyada ve Türkiye’de yayılmaya devam eden coronavirus salgınını hakkında açıklamalarda bulundu. Koca bundan sonra; Türkiye’deki toplam hasta sayısı, yapılan test sayısı, hayatını kaybedenlerin sayısı, yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısının, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesinde şeffaf olarak kamuou ile paylaşılacağını duyurdu. Türkiye’deki güncel verilerin paylaşıldığı Covid-19 tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Coronavirus salgınından global veriler

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen coronavirus (Covid-19) ile ilgili gerçek zamanlı veriler; ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor.

Dünya genelinde toplam vaka sayısının 1,5 milyonu geçtiği günlerde hayatını kaybeden kişi sayısı ise 150 bini aşmış durumda. Dünyada 185 ülke ve bölgede görülen virüsten tamamen kurtulanların sayısı ise 552 bin 264.  Bu adresten ulaşılan haritadan virüsün şu an için hangi ülkelerde görüldüğünü takip edebiliyorsunuz.

Coronavirus Haritası (Coronavirus Live Map)