Skip to main content

Coronavirus salgınıyla mücadele için ‘evde kal’ kampanyasına destek olan Netflix, sokağa çıkan izleyicilerini adeta cezalandırıyor.

İlk olarak Çin’de görülen coronavirus, Türkiye dahil tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin evden adımını atamadığı bu dönemde, evde zaman geçirmek için video sitelerine ilgi artmış durumda. İnternet üzerinden veri akışı normalin çok üstüne çıkmasıyla birlikte Netflix‘in geçtiğimiz günlerde video yayın kalitesini düşürdüğünü sizlerle paylaşmıştık. Bu sorunları aşan Netflix, coronavirus salgınıyla mücadele için ‘evde kal’ kampanyasına destek olmak için, en popüler dizilerinin kritik sahnelerini sokak panolarına verdiği ilanlarla açıklamaya başladı.

Kampanyayı bir video ile duyuran Netflix, “Bazıları dışarı çıkıp dağıtmanın sorun olmadığını düşünerek hepimize oyunbozanlık yapıyor. Öyleyse biz de olağanüstü bir önlem alıyoruz: En sevilen Netflix şovlarının sürprizini bozuyoruz” dediği videoda da sürprizbozan (spoiler) ayrıntılara yer verdi. Platform, özellikle ‘tren istasyonları ve otobüs duraklarındaki panolarda sürpriz bozuculuk yaparak insanları toplu taşıma araçlarına binmeden önce iki kez düşünmeye çağırdığını’ belirtti.

Kampanya için #StayTheFuckHome etiketini kullanan Netflix’in  açık ettiği orijinal dizileri arasında ‘Stranger Things’, ‘Love is Blind’, ‘Narcos’, ‘Money Heist’ gibi diziler de yer alıyor.