Skip to main content

Ekin Smart City Solutions’ın Ekin Patrol G2 adını taşıyan, dünyanın ilk ve tek mobil devriye sistemi, yapay zeka tabanlı yazılımıyla şehirlerin güvenliğini artırıyor.

Otomotiv, ulaşım ve geniş kapsamlı mobilite pazarında paralel yaşanan gelişmeler, ulaşım ve taşımacılık gibi alanlarda ciddi değişiklikler yaratıyor. Sosyal, teknolojik ve ekonomik bu değişim, mevcut sektörlerde yakınsama yaratırken, yeni iş alanlarını ve fırsatları ortaya çıkartıyor. Şehirlerde artan nüfusla beraber ortaya çıkan kentleşme ise beraberinde sosyal, çevresel ve ekonomik problemleri getirirken, güvenlik konusu da öne çıkıyor.

Alternatif ulaşım teknolojileri ve mobilite servisleri gibi yenilikler, sosyal, teknolojik ve ekonomik düzlemi hızla değiştirirken, dünyanın birçok şehrinde karşımıza çıkan akıllı mobilite çözümleri, güvenlikte de kendine yer buluyor. Ekin Smart City Solutions’ın Ekin Patrol G2 adını taşıyan, mobil devriye sistemi, yapay zeka tabanlı yazılımıyla şehirlerin güvenliğini artırmayı hedefliyor.

Güvenlik güçlerine teknolojik çözüm: Ekin Patrol G2

Ekin Smart City Solutions’ın polis, jandarma, itfaiye gibi araçlar için tepe lambası konseptiyle tasarladığı Ekin Patrol G2, şehirlerin güvenliğini artırmak amacıyla kullanılabiliyor. Ekin Patrol G2, Plug & Play yapısı sayesinde her araca kolayca takılabiliyor ve 360 derece gözetim imkânı sunarak, sabit sistemlerin olmadığı noktalarda kontrolü sağlıyor. Ayrıca dört tarafına yerleştirilen kameralar ile hareket halindeyken yüz ve plaka tanıma, hız ve park ihlali tespiti yapabiliyor.

Öndeki, yandaki ve arkadaki araçların hız ve plakalarını algılayabilen mobil devriye teknolojisi, 7 şeride kadar gözetim sağlayabiliyor. Veritabanı kontrolü ile aranan ve çalınan araçları tespit eden Ekin Patrol G2, şüpheli araçların tespiti durumunda, tablet uygulamasına ve kontrol merkezine sesli ve görüntülü alarm gönderebiliyor. Yüz tanıma özelliği ile veritabanında kontrol sağlayarak, suçluların tespitini de sağlıyor.