Skip to main content

Son zamanlarda güncellemelere doymayan WhatsApp’a kullanıcı adı özelliği geliyor.

Yakın zamanda “sohbet kilidi” ve “mesaj düzenleme” özelliklerini duyuran popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yepyeni bir özellik daha sunmaya hazırlanıyor.

WABetaInfo’nun haberine göre, WhatsApp yeni bir “kullanıcı adı” özelliği üzerinde çalışıyor. WhatsApp kullanıcı adı özelliği, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacak. Kullanıcılar, WhatsApp Ayarlar kısmındaki Profil sekmesinden WhatsApp hesapları için bir kullanıcı adı belirleyebilecek.

Bu yeni özellik, insanların WhatsApp’ta birbirlerini bulma ve gizliliklerini artırma yöntemlerinde önemli bir değişiklik anlamına geliyor. Başka kişilerle numarasını paylaşmak istemeyen kullanıcılar, kendi seçtikleri bir kullanıcı adını profillerine ekleyebilecek. Böylece başkalarıyla sohbet etmek için yalnızca kullanıcı adlarını paylaşmaları yeterli olacak. Yani kullanıcı adı özelliğinin, WhatsApp kullanıcılarına daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlayacağını söyleyebiliriz.

Kullanıcı adı özelliğinin WhatsApp’a ne zaman geleceği henüz net değil. WaBetaInfo, WhatsApp kullanıcı adı oluşturma özelliğinin geliştirme aşamasında olduğunu ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde beta test kullanıcılarına sunulacağını söylüyor.

Kaynak: WhatsApp may soon introduce usernames – engadget