Skip to main content

Threads, artık gönderileri doğrudan Instagram DM’lerinde paylaşmanıza izin veriyor.

Çıkış yaptığı ilk 5 günde 100 milyon kullanıcıyı aşan, son dönemlerde ise aktif kullanıcı sayısında düşüş yaşayan Meta’nın X rakibi Threads, güncellemelere doymuyor. Mark Zuckerberg, dün Threads üzerinden yaptığı paylaşımda, kullanıcıların Threads’te paylaştığı gönderileri Instagram DM’lerinde paylaşabileceğini açıkladı.

Zuckerberg, bununla birlikte fotoğraflar ve videolar için özel alt metin girişleri ve yeni bir bahsetme düğmesinin eklendiğini duyurdu.

 

Post by @zuck
View on Threads

 

Instagram’da Gönder seçeneği, kullanıcıların Threads gönderilerini Gönder düğmesi aracılığıyla doğrudan Instagram DM’lerinde paylaşmalarına olanak tanıyor.

Reuters’ın haberine göre Ürün Müdürü Chris Cox yakın tarihli bir şirket toplantısında bu özelliğin Instagram uygulamasında olan kişilerin önemli Thread’leri görebilmesini sağlamak için hazırlandığını belirtti.

Özel alt metin seçeneğinin, Threads kullanıcılarının yüklemeden önce fotoğraf ve videolar için alt metin eklemelerine (veya otomatik olarak oluşturulan mevcut alt metni düzenlemelerine) olanak tanıyan bir erişilebilirlik özelliği olduğunu belirtelim. Yeni bahsetme düğmesi ise, Threads gönderilerinde profilleri etiketlemeyi kolaylaştırıyor.

Son olarak diğer platformlarda Threads profil linki eklenebilecek. Instagram başkanı Adam Mosseri yaptığı açıklamada “Artık kimliğinizi doğrulamak için desteklenen platformlara Threads profil bağlantınızı ekleyebilirsiniz” dedi.

Bu stratejinin, yeni platformun bir haftadan kısa bir süre içinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmasının ardından düşen etkileşim raporlarıyla bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan Zuckerberg’ün bu düşüşü “normal” olarak nitelendirdiği ve Meta’nın platformu geliştirmeye devam etmesiyle katılımın artmasını beklediği bildirildi.

Kaynak: Threads now lets you share posts directly to Instagram DMs – engadget