Skip to main content

2022’nin sonunda yaptığı zammın ardından Disney+ ve diğer yayın seçenekleri için yine fiyat artışına giden Disney, artık şifre paylaşımına da son veriyor.

Disney CEO’su Bob Iger, şirketin üç aylık kazanç toplantısı sırasında reklamsız Disney+ premium aboneliğinin 12 Ekim’de 13,99 dolara yükseltileceğini duyurdu. Disney, 2022’de Disney+’ın fiyatını 3 dolar artırarak aylık 7,99 dolardan 10,99 dolara yükseltmişti.

Bununla birlikte Hulu’nun reklamsız aboneliğinin fiyatı da, 3 dolar artışla aylık 14,99 dolardan 17,99 dolara yükseliyor.

Disney ayrıca hem Disney+ hem de Hulu’nun reklamsız aboneliklerini bir araya getiren yeni bir Duo Premium aboneliğini 19,99 dolar karşılığında satışa sunacak. Disney+ ve Hulu için reklamlı aboneliklerin ise aylık 7,99 dolar olarak kalacağını ve Kasım ayından itibaren Avrupa ve Kanada’da kullanıma sunulacağını da belirtelim.

Netflix’ten sonra Disney de şifre paylaşımına son veriyor

Öte yandan Iger, Disney’in yakında Netflix’in yaptığı gibi şifre paylaşımına karşı geri adım atacağı konusunda uyardı ve şirketin şifre paylaşımını engellemenin yollarını ve ödeme yapan abonelerin hesaplarını arkadaşları ve aileleriyle paylaşmaları için en iyi seçenekleri aktif olarak araştırdığını belirtti. Şifre paylaşımı ile ilgili yeni politikanın 2024’te uygulamaya konması bekleniyor.

Kaynak: Disney+ is raising prices and cracking down on account sharing – engadget