Skip to main content

Meta’nın yeni sosyal medya platformu Threads, bir haftadan kısa sürede 100 milyon kullanıcıyı aştı.

Meta’nın geçen hafta kullanıma sunduğu Threads hızlı bir başlangıç yaptı ve Quiver Quantitative’in verilerine göre şimdiden 100 milyon kullanıcıyı aştı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ün Threads’in kullanıcı sayılarıyla ilgili verdiği bilgilere göre, uygulama, ilk yedi saatte 10 milyon kullanıcıya erişti, Perşembe sabahı 30 milyondan fazla kullanıcıya erişen uygulama daha sonra bunu ikiye katladı ve 70 milyon barajına geldi.

100 milyon kullanıcı barajını aşan Threads’in rakibi Twitter’ın ise 250 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu belirtelim. Bazı kullanıcılar tarafından eksik özellikleri olması sebebiyle eleştirilen Threads ile ilgili Instagram Başkanı Adam Mosseri, “Threads’in amacı Twitter’ın yerini almak değil. Amaç, kullanıcıların sohbete dayalı bir sosyal medya platformu için tercih ettikleri mecra haline gelebilmek” dedi ve “Siyaset ve haber paylaşımları Threads’de görünecek ancak aktif olarak teşvik edilmeyecek. siyasete girmeye gerek kalmadan canlı bir platform oluşturmak için spor, müzik, moda, güzellik, eğlence gibi fazlasıyla harika topluluklar var” diye ekledi.

 

Post by @mosseri
View on Threads

 

Kaynak: Meta’s Threads races to 100 million users in under a week – engadget