Skip to main content

Threads, Instagram’ın ardından gönderilerini Facebook üzerinde de göstermeye başladı.

Threads’teki etkileşimi artırmak için platforma sürekli yeni özellikler ekleyen Meta’nın son hamlesi Facebook’ta Threads gönderilerini göstermek oldu.

Son 24 saat içinde aralarında sosyal medya danışmanı Matt Navarra’nın da bulunduğu çok sayıda kullanıcı, Facebook’ta yeni bir “Sizin için Threads’te” carousel’ini gördüklerini belirtti.

Benzer bir özelliği Instagram kullanıcılarına Ağustos ayında sunan Meta, bu hamlenin Threads’in etkileşimini artırıp artırmadığı konusunda şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapmadı.

Threads kısa bir süre önce, ücretsiz bir gönderi düzenleme seçeneği ve hesaplar arasında kolayca geçiş yapma olanağını tanıttı ve aynı zamanda X’teki gibi “Trending topics” özelliğini sunmaya hazırlanıyor.

Meta’nın baş ürün sorumlusu Michel Protti, TechCrunch’a yaptığı açıklamada şirketin Aralık ayına kadar Threads için Instagram hesabını silmeden ayrı olarak Threads hesabını silme özelliğini çıkarmayı hedeflediğini söyledi. Kullanıcılar şu an için yalnızca Threads hesabını devre dışı bırakabiliyor.

Kaynak: Threads’ latest growth hack is showing posts on Facebook – TechCrunch