Skip to main content

Threads’te gönderi düzenlemek artık mümkün.

Meta’nın Twitter rakibi uygulaması Threads, şimdi en çok istenen özelliklerden biri olan düzenleme butonunu kullanıma sundu.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyurulan Threads’in yeni özelliği, tüm kullanıcılara sunulacak. Bu seçenek, kullanıcıların bir gönderi paylaştıktan sonra kısa bir süre için gönderiyi düzenlemesine olanak tanıyacak. Hem mobil uygulama hem de web sürümde olacak gönderi düzenleme seçeneği ücretsiz olsa da Twitter’a kıyasla daha sınırlı. Çünkü gönderi ilk beş dakika içinde istendiği kadar düzenlenebilecek. Ancak bu sürenin sonunda düzenleme seçeneği kapatılacak.

 

Paylaşan: @zuck
Threads’de gör

 

Öte yandan Threads’te düzenlenen gönderilerin geçmişinin gösterilmediğini, sadece gönderinin düzenlenip düzenlenmediğine dair bir simge olacağını belirtelim.

Threads’te gönderi düzenleme seçeneğinin yanı sıra, “Voice Therads” adı verilen sesli gönderi paylaşma özelliği de kullanıma sunuldu. The Verge kıdemli editörü Tom Warren tarafından tanıtılan özelliğin henüz yaygın olarak kullanılabilir olmadığını belirtmekte fayda var.

 

Paylaşan: @tomwarrenuk
Threads’de gör

 

Kaynak: Threads is rolling out an edit button, and it’s free – 9TO5Google