Skip to main content

Meta’nın X rakibi uygulaması Threads, X’te bulunan Trending Topics benzeri bir özelliğe sahip olabilir.

Yeni özellik ilk olarak uygulama geliştiricisi Willian Max tarafından, bir Meta çalışanının Threads’te yayımladığı ekran görüntüsünün yeniden paylaşılmasıyla ortaya çıktı.

Max paylaşımında “Açık olmak gerekirse, bunu sızdıran kişi ben değilim. Meta’da çalışan birçok mühendis ve kişi takip ediyorum ve içlerinden biri yanlışlıkla özel olması gereken bir ekran görüntüsü yayımladı. Şansımız var ki, onu doğru zamanda gördüm. Bariz nedenlerden dolayı ekran görüntüsünü kimin yayınladığını açıklamayacağım” diye yazdı.

 

Paylaşan: @willianmax
Threads’de gör

 

Ekran görüntüsünde arama sekmesinin hemen altında yer alan özelliğin, aldığı Thread sayısına göre trend olan konuları listelediği görülüyor. Ayrıca konular en popülerden en az popülere doğru sıralanmıyor. Ekran görüntüsüne göre, Drake’in yeni hiti “For All the Dogs” 59,4 bin Thread’le birinci sırada yer alırken, “Loki Season 2” 91 bin Thread’le dördüncü sırada yer alıyor. Yani sıralamaların nasıl listelendiği tam olarak belli değil. Bakalım bu özellik aktif edilecek mi ya da ne zaman aktif edilecek bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Trending topics feature may be coming to the Threads app- engadget