Skip to main content

Steam oyunlarının Tesla araçlarda oynanabilmeleri için çalışmalar sürüyor. Musk, Twitter’da konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Tesla CEO’su Elon Musk, Şubat ayında Steam oyunlarının Tesla araçlarda oynanabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını açıklamıştı.

Tesla’nın ürettiği araçların dokunmatik ekranlarında az sayıda da olsa oyunun oynanabildiği biliniyor. Hatta bu oyunların araçlar hareket halinde iken erişilebiliyor ve oynanabiliyor olmaları, yakın zamanda Tesla’nın başını ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi (NHTSA) ile derde sokmuştu. Fakat Tesla, araç kullanıcılarının araçları sabit halde iken, özellikle de şarj sırasında daha fazla oyun seçeneğine sahip olmaları için çalışmalarını sürdürüyor. Zira bilindiği üzere uzun şarj süreleri elektrikli otomobillerin en önemli dezavantajlarından biri.

Tesla modellerinde bulunan oyunlar ile ilgili olarak paylaşılan bir tweete yanıt veren Musk, Tesla’nın Steam entegrasyonu konusunda önemli bir açıklamada daha bulundu. Musk, Steam oyunlarının Tesla araçlarda oynanabilmeleri için çalışmaların sürdüğünü ve ilk demonun önümüzdeki ay yayınlanabileceğini belirtti. Musk, Şubat ayında yaptığı açıklamada oyunların teker teker port edilmeleri yerine tüm sistemin entegrasyonunun Tesla için uzun vadede daha iyi olacağını belirtmişti. Bu entegrasyonun gerçekleşmesi halinde Tesla araçlar dev oyun konsollarına dönüşerek, özellikle şarj sürelerini daha eğlenceli hâle getirecekler.

Kaynak: Your Tesla is one step closer to being a Steam Deck rival – Techradar