İŞ DÜNYASI

Erdem Akın Temel | 18.07.2022 - 19:13

Instagram’da özel mesajla alışveriş devri başlıyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram kullanıcılarının özel mesaj ile ödeme yaparak ürün satın alabilecekleri yeni özelliği tanıttı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın özel mesajla alışveriş yapmaya imkân tanıyan yeni ödeme özelliğini, yine Instagram üzerinde paylaştığı bir görsel ile duyurdu. Bu özellik sayesinde ABD’de yaşayan butiklerden ürün almak kolaylaşacak. Bu özelliği kullanan Instagram kullanıcıları ödemelerini özel mesajlar üzerinden Meta Pay ile yapabilecekler.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Mark Zuckerberg (@zuck)’in paylaştığı bir gönderi

Bir ürün satın almak isteyen Instagram kullanıcıları, ürün satışı gerçekleştiren hesaba özel mesaj ile ulaşarak sipariş verebilecek, siparişlerinin durumunu takip edebilecek ve konu ile ilgili sorular sorabilecekler.

Bu özelliğin platforma entegrasyonu öncesi, özel mesaj sadece satılan ürün ve satış süreci hakkında soru sormak için kullanılıyordu. Instagram, bu özellik ile tüm süreci aynı sohbet ekranına sığdırmış olacak.

Paylaşılan ekran görüntülerine göre, bir Instagram kullanıcısı bir ürün satın almaya kararı verdiğinde, satıcı ödeme talebinde bulunabilecek. Ödeme talebinin alıcı tarafından kabul edilmesi halinde satış süreci gerçekleşecek.

Kaynak: Instagram’s new payments feature lets users buy products via DMs – TechCrunch