OYUN

Erdem Akın Temel | 23.02.2022 - 11:59

Tesla, araçlarında Steam oyunlarını çalıştırabilmek için çalışmalar yapıyor

Elon Musk, bir süredir oyunlar konusunda çalışmalar yapan Tesla’nın Steam oyunlarının entegrasyonu için planlarının olduğunu açıkladı.

Tam otonom sürüşe geçilmesi ile birlikte araç içi eğlence sistemlerinin önem kazanacağını düşünen Tesla’nın bir süredir oyunlar konusunda çalışmalar yaptığı biliniyordu. Tesla Arcade adlı bir araç içi oyun sistemi geliştiren şirket, oyun şirketleri ile oyunların Tesla’ya port edilmeleri için çalışmalar yürütüyordu. Seattle’da oyunlar konusunda çalışmalar yapan bir ekibi olan şirket, yakın zamanda Austin’de de bir ekip kurmaya başladı.

Buna ek olarak, Tesla CEO’su Elon Musk, bugün paylaştığı bir tweette Tesla’nın oyunlar konusunda iki seçeneğinin olduğunu belirtti. Tesla araçlarda Steam oyunlarının çalıştırılabilmesi ile belli oyunların Tesla’ya port edilmeleri seçeneklerinin olduğunu belirten Musk, uzun vadede ilk seçeneği hedeflemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Yakın zamanda Model S ve Model X’te oyunlara yönelik daha güçlü eğlence sistemleri ile müşterilerinin karşısına çıkan Tesla, bu yeni sistemlerindeki 10 teraflopluk işleme gücünün bu sistemleri günümüzün en yeni oyun konsolları ile eşdeğer kıldığını açıklamıştı.

Videocardz’ın yayımladığı analizde Tesla Arcade’in oyun konsolları ile eşdeğer güçte olduğu görülüyor.

Kaynak: Elon Musk: Tesla is working to make Steam video games work in its vehicles – Electrek