Skip to main content

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Koronavirüsü (Covid-19), dünya genelinde 7 milyonu aşkın kişiye bulaştı. Peki Koronavirüsü hangi ülkeleri etkiliyor? İnteraktif harita haberimizde…

Koronavirüs tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Virüs salgını dünya genelinde yayılmaya devam ederken Türkiye’nin komşu ülkelerine de sıçramış durumda. Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı  400 bini aştı.

Koronavirüs Haritası (Coronavirus Live Map)

Virüs salgınını gerçek zamanlı gösteren haritaki veriler ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor. Paylaşılan bilgilere göre şu an doğrulanan 7 milyonu aşkın vaka bulunuyor. Bu adresten ulaşılan haritadan virüsün şu an için hangi ülkelerde görüldüğünü takip edebilirsiniz.

Türkiye’de coronavirus salgınını takip edebileceğiniz güncel tablo

Türkiye’de yayılmaya devam eden coronavirus salgınını Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesinde yayınlanıyor. Sitede, Türkiye’deki toplam hasta sayısı, yapılan test sayısı, hayatını kaybedenlerin sayısı, yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısı günlük olarak paylaşılıyor.  Türkiye’deki güncel verilerin paylaşıldığı Covid-19 tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Coronavirüsunü gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalar

Coronavirusün etkileri günbegün haritada şekillenmeye devam ederken, sizler için salgındaki son durumu takip edebileceğiniz uygulamaları derledik. Coronavirüs salgınını gerçek zamanlı takip edebileceğiniz uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.