Skip to main content

Ethereum ağı üzerinde Türk Lirası ile desteklenen kripto para birimi olan BiLira, Ünsal Hukuk ile anlaştı.

Blokzincir tabanlı ve Türk Lirası’na endeksli stabil kripto para birimi BiLira, yasal süreçlerinin takibi ve temsili için Ünsal Hukuk Bürosu ile anlaştı.

Türk Lirası ile desteklenen stabil bir kripto para birimi BiLira, kripto varlık borsalarından biri olan Coiny Pro’da TRYB/TRY ve FTX Global’de TRYB/USD çiftiyle listelenmeye başladı. BiLira, bu sayede ilk kullanım alanını kullanıcıların test ve deneyimine açmış oluyor. BiLira, ayrıca Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa Uniswap’ta da listeleniyor.

Her zaman 1 Türk Lirası karşılığında 1 BiLira satın alınabilmesini ve yine 1 BiLira’yı 1 Türk Lirası olarak nakit paraya dönüştürülmesini sağlayan sistem, Ethereum ağı üzerinde kurulu ve tüm ERC-20 standart dijital cüzdanları ile uyumlu. BiLira, yaptığı çalışmalarla dijital varlık piyasasında işleme konulabilecek minimum meblağları azaltıyor, kullanıcıların hayatındaki aracı kurumlara olan ihtiyacı azaltarak, kendi dijital varlıklarını kendilerinin yönetebileceği sistemlerin önünü açıyor. Tüm bunları, itibari teminatlandırılmış yaklaşım ile güvenlik ve şeffaflık ilkesi ile gerçekleştirirken, lokal ve global piyasalardaki tüm hareketlerin rezervleri için Türkiye’nin önde gelen bankaları ile çalışıyor. BiLira, çoklu üyelerden oluşan ağ ile çoklu likidite ve rezerv sağlamayı hedefliyor.