GERÇEK ZAMAN

Erdem Akın Temel | 31.01.2022 - 15:50

Joe Rogan, Spotify ve Neil Young’dan özür diledi

Covid konusunda yanlış bilgilendirmeden dolayı eleştirilerin odağında olan Joe Rogan, Spotify'dan, Neil Young'dan ve fanlarından özür diledi.

Bini aşkın doktorun imzaladığı bir açık mektup yüzünden son günlerin en çok konuşulan şirketlerinden biri olan Spotify ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Spotify, başlangıçta iki yüzü aşkın doktorun imzaladığı bir  mektupta, podcastlerde Covid ile ilgili yanlış bilgilendirme yapılmasına kayıtsız kalmakla eleştirilmişti. Mektupta özellikle bir podcast bölümüne değiniliyordu: Joe Rogan’ın Dr. Robert Malone’u konuk ettiği ve 31 Aralık’ta yayımladığı bölüm.

Mektubu imzalayan doktor sayısı artarak bini aşarken, ünlü sanatçı Neil Young, şarkılarının platformdan çekilmesi için yönetim ekibinden ve plak şirketinden talepte bulunmuştu. Young’un şarkıları platformdan kaldırılırken, Joni Mitchell’ın da Young’un ardından benzer bir istekte bulunduğu öğrenildi.

Eleştirilerin odağında olan diğer isim Joe Rogan ise Instagram’da paylaştığı bir video ile Spotify’dan, Neil Young’dan, Joni Mitchell’dan ve fanlarından özür diledi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Joe Rogan (@joerogan)’in paylaştığı bir gönderi

Rogan, pandemi sürecinde araştırmalar ışında değişen bazı görüşlere dikkat çekerek ana akım medyada dile getirilmeyen, uzmanların üzerinde fikir birliğine varmadıkları düşüncelerin de dile getirilmeleri gerektiğini söyledi. Spotify’ın özellikle Covid ile ilgili podcast bölümlerine bir uyarı ekleyerek insanları doktorlarına danışmaya davet edeceğini ve podcastten duydukları tüm fikirlerin gerçeği yansıtmayabileceğinin altını çizeceğini açıklayan Rogan, Spotify’dan, Neil Young’dan, Joni Mitchell’dan ve dinleyicilerinden özür diledi.

Rogan, bir doktor ya da bilim insanı olmadığına, bir hayli popüler olan podcastine sadece insanlarla sohbet etmek için başladığına, podcastinin hızlı bir şekilde popüler olduğuna ve kendisinin bu duruma alışkın olmadığına dikkat çekti.

Rogan, bir Neil Young fanı olduğunu da defalarca dile getirdi.

Kaynak: Joe Rogan apologized to Spotify and half-apologized to Neil Young and Joni Mitchell in a row over COVID-19 misinformation – Insider