Skip to main content

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın iPhone 15 Pro Max’i geride bırakabilecek 3 özelliği sızdırıldı.

Samsung’un “geliyor gelmekte olan” diyebileceğimiz yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S24 Ultra için geri sayım başladı. Galaxy S24 serisi ve Galaxy inovasyonlarının açıklanacağı Galaxy Unpacked etkinliği, 17 Ocak’ta Türkiye saatiyle 21.00’den itibaren samsung.com, Samsung Newsroom ve Samsung YouTube kanalında canlı olarak izlenebilecek. Ve elbette her zaman olduğu gibi internette yine birtakım söylentiler çıktı. Cihazın özelliklerini veya fiyatını tam olarak bilmesek de, çıkan söylentiler bize en azından ne beklememiz gerektiği konusunda fikir veriyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra’ya iPhone 15 Pro Max karşısında üstünlük sağlayan potansiyel özellikler neler? Gelin birlikte bir göz atalım.

  1. Kamera

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın kamera çözünürlüğünün 200 MP olması bekleniyor. iPhone 15 Pro Max’in ise 48 MP.

Megapiksel tek başına bir anlam ifade etmese ve fotoğraflar S24 Ultra’da iPhone 15 Pro Max’e göre daha iyi görünse de görünmese de, emin olabileceğimiz bir şey varsa o da Samsung’un video açısından üstün olduğu. S24 Ultra’nın 4K çözünürlükte ve saniyede 120 kare video çekebildiği iddia ediliyor. iPhone 15 Pro Max ile karşılaştırıldığında, aradaki fark çok büyük. Çünkü iPhone 15 Pro Max, 4K çözünürlükte maksimum 60 kare video çekebiliyor.

  1. Ekran

Söylentilere göre Samsung’un yaklaşmakta olan telefonu, Apple’ın en üst düzey cihazını ekran konusunda geride bırakacak.

Muhtemelen biraz daha büyük olmakla kalmayacak (S23 Ultra, Pro Max’in 6,7 inç ekranına göre 6,8 inç ekrana sahipti), aynı zamanda daha yüksek ekran hızına da sahip olacak. SamLover Mart ayında S24 Ultra’nın 144Hz ekran yenileme hızına sahip olacağını bildirmişti.

  1. Yapay zekâ

Son olarak, Samsung’un bu alandaki en büyük kozu olan yapay zekânın S24 serisinin bir parçası olacağını biliyoruz. Zaten S24 serisinin yapay zekâ telefonu olacağını daha önce sizlere aktarmıştık. Ancak bunun ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyoruz.

S24 serisine gelecek canlı çeviri ve üretken yapay zekâ destekli fotoğraf düzenleme gibi birkaç potansiyel özellik sızdırıldı. Bu da yapay zekâ özellikleri açısından Samsung Galaxy S24’ün iPhone 15 Pro Max’ten çok daha üstün olacağını gösterir nitelikte. Çünkü Apple, henüz cep telefonlarında üretken yapay zekâya anlamlı bir şekilde yer vermedi.

Bakalım Samsung Galaxy S24 Ultra’da tüm bunlardan başka ne gibi özellikler olacak ve iPhone 15 Pro Max’ten çok daha iyi bir telefonla mı karşılaşacağız, bekleyip göreceğiz.

Kaynak: 3 Samsung Galaxy S24 Ultra leaked features that beat iPhone 15 Pro Max – Mashable