Skip to main content

Samsung, Galaxy S24’ün “yapay zekâ telefonu” olacağını doğruladı.

SamMobile’ın haberine göre; Samsung son zamanlarda sadece birkaç ay içinde gelecek ürünler için değil, aynı zamanda Galaxy S25 veya Galaxy Z Fold 7 gibi neredeyse iki yıl sonra çıkacak ürünler için de ticari marka başvuruları yaptı.

Şirketin son birkaç ay içinde akıllı yüzükler ve sanal gerçeklik gözlükleri gibi diğer ürün kategorileri için de ticari marka başvuruları yaptığı, ancak bu başvuruların tamamlanmadığı belirtiliyor.

Galaxy S24 “yapay zekâ telefonu” olarak pazarlanacak

SamMobile haberinde şu ifadeler yer alıyor: “GalaxyClub sitesi farklı ülkelerde yapılan bir dizi başka başvuruyu keşfetti, bunlardan biri de Galaxy S24’ün bir AI Phone, yani ‘yapay zekâ telefonu’ olarak pazarlanacağını doğruluyor.”

SamMobile, daha önce Samsung’un bir sonraki amiral gemisiyle yapay zekaya odaklanma planlarını özel olarak haberleştirmişti. Samsung da, Galaxy S24 serisiyle birlikte piyasaya sürülecek ve bir dizi yapay zekâ özelliği getirecek Galaxy AI deneyimini duyurarak bu iddiayı doğruladı. Hatta şirket “AI Phone” ve “AI Smartphone” isimleri için ticari marka başvurularında bulunarak, yapay zekâ konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösterdi.

Samsung ayrıca AR gözlüklere özel olarak odaklanarak artırılmış gerçeklik ürünleri, akıllı telefon ekranları ve televizyonlar için Magic Pixel, Flex Magic ve Flex Magic Pixel gibi logolar ve isimler üzerindeki ticari markalar da dahil olmak üzere diğer bazı ticari markaları da tescil ettirmek istiyor.

Galaxy S24 serisi, 17 Ocak 2024’te San Jose, Kaliforniya’da düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak.

Kaynak: Samsung confirms the Galaxy S24 will be an ‘AI Phone’ – SamMobile