Skip to main content

YouTube, 30’dan fazla mini oyunu piyasaya sürerek Playables içerikleri Premium abonelerinin kullanımına sundu.

YouTube, Premium kullanıcılarına doğrudan mobil uygulamada veya masaüstü uygulamasında oynanabilecek bir dizi çevrimiçi oyuna erişim sağlıyor.

Şirket, “Playables” (Hazır Oyunlar) adlı özelliği ilk kez Eylül ayında belirli beta kullanıcılara sunmuştu. Droid-Life’ın haberine göre YouTube, geçen hafta Premium abonelerine Playables içerikleri denemeleri için bildirim gönderdi. Denemek isteyen Premium aboneler YouTube’un Keşfet sekmesinden Playables içeriklere ulaşarak, üstelik indirmeye gerek kalmadan 37 mini oyunu oynayabilecek. Premium abonelere özel olan Playables ayrıca Android, iOS ve web’de kullanılabilecek.

Playables içeriklerinin öne çıkanları arasında; Angry Birds Showdown, Brain Out, Daily Solitaire, The Daily Crossword ve 8 Ball Billiards Classic yer alıyor. Bunların yanı sıra başka arcade tarzı oyunların ve çok sayıda bulmaca seçeneğinin bulunduğunu da belirtelim.

YouTube Premium’un avantajlar sayfasında Playables içeriklerin 28 Mart 2024’e kadar kullanılabileceği belirtiliyor. Tüm YouTube Premium avantajlarına erişmek ve Playables içerikleri açmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: YouTube is getting into games, too – The Verge