Skip to main content

Apple, Cadılar Bayramı öncesinde “Scary Fast” adlı bir etkinlik düzenleyecek. Etkinlikte yeni Mac modellerini görebiliriz.

Teknoloji devi Apple, 30 Ekim Pazartesi günü çevrimiçi bir ürün lansman etkinliğine ev sahipliği yapacak. Apple TV uygulaması ve Apple.com üzerinden, 30 Ekim’i 31 Ekim’e bağlayan gece, Türkiye saatiyle 03.00’te canlı olarak yayımlanacak etkinlikle ilgili çok fazla detay bulunmasa da şirket Mac serisi için yeni güncellemelerini açıklayabilir ve Mac bilgisayarın lansmanını gerçekleştirebilir.

Apple’ın etkinlik sayfasında, Apple logosunun Finder simgesine dönüşen bir animasyonu gösteriliyor ve bu da yeni Mac’lerin yolda olduğuna işaret ediyor.

Hatırlarsanız bu haftanın başlarında Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın Ekim ayı sonlarında sürpriz bir lansmana hazırlandığını, 30 veya 31 Ekim’de yeni bir iMac de dahil olmak üzere yeni Mac’leri piyasaya sürmeyi planladığını söylemişti.

Söylentilere göre Apple, M3 işlemciyle güçlendirilmiş yeni bir MacBook Pro ile birlikte yenilenmiş 24 inç iMac’i de piyasaya sürebilir.

Apple, yeni iPhone 15 serisini, Apple Watch güncellemelerini ve USB-C şarj kutulu AirPods Pro’yu tanıttığı son Wonderlust etkinliğini Eylül ayında gerçekleştirdi. Şirket ayrıca geçen hafta Apple Pencil’ın daha uygun fiyatlı, USB-C uyumlu bir versiyonunu da tanıtmıştı.

Bakalım Amerikan teknoloji devi Apple, Scary Fast etkinliğinde ne gibi sürprizler planlıyor, bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Apple ‘Scary Fast’ Event: What We Expect – CNET