Skip to main content

Mark Zuckerberg, Threads’in aylık aktif kullanıcı sayısının 100 milyonun biraz altında olduğunu söyledi.

Meta’nın Threads için uyguladığı “agresif” reklam politikaları işe yaramaya başladı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamanın mevcut aylık aktif kullanıcı sayısının 100 milyonun biraz altında olduğunu söyledi. Zuckerberg ayrıca uygulamanın önümüzdeki birkaç yıl içinde 1 milyar kullanıcıya ulaşma ihtimalinin de yüksek olduğunu ifade etti.

Meta’nın üçüncü çeyrek kazanç açıklamasında Zuckerberg, “Uzun zamandır biraz daha pozitif olan, milyarlarca kişinin katıldığı açık bir konuşma uygulamasının olması gerektiğini düşündüm. Threads’te mevcut durumumuzu birkaç yıl daha sürdürürsek bu vizyonumuza ulaşma şansımızın yüksek olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Hatırlarsanız Threads, daha ilk haftasında 100 milyon kullanıcı sayısını aştı. Ancak işlevselliğin sınırlı olması ve akışın marka gönderileriyle dolması, etkileşimde hızlı bir düşüşe sebep oldu. Meta, platforma istikrarlı bir şekilde yeni özellikler eklemeye devam etti. Son haftalarda ise Elon Musk’ın X’te başlıkları bağlantılardan kaldırmak gibi pek öne çıkmayan değişiklikler yapmasıyla Threads’te etkileşimin toparlandığı görülüyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre, Threads X’in eski sıkı kullanıcılarını kendine çekmeyi başardı.

Kaynak: Mark Zuckerberg: Threads has ‘just under’ 100 million monthly active users – engadget