Skip to main content

Serdar Urçar, HP Türkiye’nin yeni genel müdürü olarak atandı.

HP Orta ve Doğu Avrupa Kanal Başkanı olarak atanan Emre Alaman’ın yerine 20 Kasım itibarıyla Serdar Urçar getirildi. Urçar, kişisel sistemler, baskı, endüstriyel grafik ve 3D baskı sektörlerini yönetmekten sorumlu olacak ve Türkiye’deki ESG faaliyetlerini yönlendirmeye ağırlık verecek.

Serdar Urçar, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden sonra, Jean Monnet AB Ensititüsü’nden yüksek lisans derecesi aldı. Daha önce Netaş ve Index Grup’ta yönetici pozisyonlarında bulunan, 2020 yılından bu yana ise Comodif’te CEO olarak görev alan Urçar, 1997-2016 yılları arasında HP Türkiye’nin faaliyetlerini yönetmiş, ardından da bölge direktörü olarak Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika’daki kanal satışlarından ve KOBİ segmentinden sorumlu olmuştu.

HP Doğu Avrupa, Türkiye ve İsrail’den Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Aleksey Voronkov, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Serdar Urçar’ın son derece deneyimli bir yönetici ve Türkiye’deki BT pazarı hakkında mükemmel bir bilgiye sahip olduğunu söyledi. Voronkov, “HP’nin kültürünü ve organizasyonunu çok iyi biliyor; kendisi iş stratejimiz ve sürdürülebilir kalkınma taahhüdümüzün hayata geçirilmesinde güçlü bir elçi olacak” diye konuştu.

Yeni görevi hakkında yorum yapan Serdar Urçar ise, “Teknoloji sektörü hızla gelişiyor ve ben de hayatlarımızdaki bu dijital dönüşümün bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. HP’ye yeniden katılmak ve şirketin kendi ülkemdeki operasyonlarına liderlik etmek büyük bir ayrıcalık. Önümüzdeki fırsatlar için çok heyecanlıyım” dedi.