Skip to main content

Apple, yeni ve daha uygun fiyatlı Apple Pencil ile iPad kullanıcılarına daha fazla seçenek sunuyor.

Birinci ve ikinci nesil Apple Pencil ile birlikte Kasım ayı başında satışa sunulacak yeni model, daha bütçe dostu bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Apple Pencil, ikinci nesil kalemlerde bulunan kablosuz şarj gibi belirli özellikleri içermese de mükemmel piksel hassasiyeti, düşük gecikme ve eğime duyarlılık gibi özelliklere sahip. Ayrıca not almak, çizim yapmak, belgelere not eklemek, günlük tutmak için ideal.

Yeni Apple Pencil’ın fark yaratan özelliği ise, USB-C kablosu kullanılarak eşleştirilip şarj edilebilmesi. USB-C bağlantı noktasının sürgülü bir kapağın arkasında gizlendiğini belirtmekte fayda var. 79 dolar tutarındaki yeni Apple Pencil, 10. nesil iPad, dördüncü ve beşinci nesil iPad Air, 11 inç iPad Pro, altıncı nesil iPad Mini ve üçüncü nesil 12,9 inç iPad Pro ve sonraki modeller gibi USB-C bağlantı noktasına sahip iPad modelleriyle uyumlu.

Apple’ın açıklamasına göre yeni Apple Pencil; Karalama, Hızlı Not ve Freeform’da diğer kişilerle ortak çalışma gibi iPadOS özellikleriyle mükemmel çalışıyor. Şirket açıklamasında M2 çipli iPad Pro modelleriyle birlikte kullanıldığında, yeni Apple Pencil’ın dokunmadan algılama özelliğini desteklemesi sayesinde kullanıcıların daha da yüksek bir hassasiyetle çizim ve illüstrasyon yapmasına olanak tanıdığını söylüyor. Açıklamada saklanacağı zaman iPad’e manyetik olarak yapışan yeni Apple Pencil’ın, pil ömrünü korumak için uyku durumuna geçtiği belirtiliyor.

Görsel: Apple

Kaynak: Apple introduces new Apple Pencil, bringing more value and choice to the lineup – Apple