Skip to main content

Twitch mobil uygulamasına hikâyeler özelliği eklendi.

Twitch, hikâyeler özelliğinin artık platformun mobil uygulamasında mevcut olduğunu duyurdu. Snapchat, Instagram ve diğer sosyal platformlardaki aynı isimli özelliğe benzer şekilde, Twitch’in hikayeler özelliği de kullanıcıların 48 saat sonra sona eren fotoğraf, metin veya klip yayımlamasına olanak tanıyor. Şirket, bu özelliğin, içerik üreticilerin çevrimdışıyken topluluklarına erişmelerine ve onlarla bağlantıda kalmalarına yardımcı olacağını ifade ediyor.

Twitch hikâyeleri oluşturma özelliği şimdilik son 30 gün içinde en az bir yayın yapan ortaklar ve bağlı kuruluşlarla sınırlı. Ancak tüm kullanıcılar, uygulamayı en son sürümüne güncelledikten sonra, bunları Takip Edilenler sayfasının üst kısmında görebilecek. Şirket, erişimin bu hafta sonuna kadar uygun yayıncılara kademeli olarak sunulacağını ve daha fazla içerik üreticinin gereklilikleri karşılamasıyla daha da genişleyeceğini söylüyor.

Bunun yanı sıra en az 30 abonesi olan içerik üreticiler (hediye abonelikler dahil) yalnızca abonelere özel hikayeler hazırlayabilecek. Twitch, “özel içerik aracılığıyla destekçilerinizin aboneliklerine daha da fazla değer katmak” için bu özelliğin kullanılmasını tavsiye ediyor.

Twitch, takipçilere kolay erişim sağlamak, güncellemeleri planlamak ve eğlence katmak için hikâyeleri kullanmayı öneriyor. Mobil uygulama, bir hikâye yayımlandığında takipçilere anlık bildirimler gönderecek. Twitch aynı zamanda izleyicilerini kendilerine ne sıklıkta bildirim gönderileceğini kontrol edebilmesi için hikâyelere özel bildirim ayarları da ekledi. Buna ek olarak içerik üreticiler, yayımladıkları her hikâye için, süresi dolduktan sonra da dahil olmak üzere toplam görüntüleme sayısını ve tepkileri görebilecek.

Şirket, blog gönderisinde “İzleyiciler, takip ettikleri diğer yayıncıların oluşturduğu hikâyelerin yanında sizin hikâyelerinizi de canlı olarak görecek; bu nedenle topluluğunuzun yayınlarınız arasında bilgi sahibi ve güncel kalmasını sağlamak için hafta boyunca düzenli olarak paylaşım yapın” diye yazıyor.

Kaynak: Twitch adds stories to keep followers tuned in – engadget