Skip to main content

Netflix, “Squid Game”, “Wednesday” ve “Black Mirror” gibi kendi hit serilerine dayanan oyunlar yayımlamayı planlıyor.

Netflix mobil oyun kütüphanesini ve tekliflerini genişletmek için yeni adımlar atıyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre şirket, daha fazla yapımını mobil oyunlara dönüştürecek. Oyun uyarlaması yapılacak yapımlar arasında Squid Game ve Wednesday yer alıyor.

Mobil oyun Netflix için tamamen yeni olmasa da hâlâ şirketin iş modelinde kendine yer bulmaya çalışıyor. Şu anda Netflix mobil uygulaması, kullanıcıları “Exploding Kittens: The Game” veya “Ghost Detective” gibi oyunları uygulama mağazasından indirmeye ve oynamaya yönlendiriyor. Ancak sonunda Netflix aboneleri oyunları doğrudan akıllı TV’lerinde ve bilgisayarlarında oynayabilecek. Netflix iOS cihazları için yakın zamanda, oyuncuların telefonlarını eşleştirilmiş bir TV ile oyun kumandası olarak kullanmalarına olanak tanıyan “Netflix Game Controller” adlı uygulamayı piyasaya sürmüştü.

Şu an itibarıyla Netflix, platformunda 70’ten fazla oyun sunuyor ve mobil oyun kütüphanesini 2023’ün sonuna kadar daha da genişletmeyi planlıyor. The Wall Street Journal’a göre Netflix, Solitaire gibi oyunların da lisansını almaya ve platformunda sunmaya devam edecek.

Mobil oyun pazarına iki yıldan az bir süre önce giriş yapan Netflix, bağımsız oyun yayıncılığında kısa sürede önemli bir aktör haline geldi. Şirketin popüler yapımlarını oyuna dönüştürebileceğini daha önce Netflix Stories: Love is Blind ile gördük. Görünüşe göre Netflix, oyun dünyasına daha fazla yönelecek.

Kaynak: Netflix will reportedly turn more of its hit shows into games – engadget