Skip to main content

Netflix, oyun hizmetini TV’ler ve tarayıcılar da dahil olmak üzere daha fazla cihazda test etmeye başladı.

Netflix, Oxenfree ve Molehew’s Mining Adventure oyunlarından başlayarak Netflix oyunlarını TV ve tarayıcılarda yayımlamak için sınırlı bir beta testi başlattığını duyurdu.

Şirket, dün bir blog yazısında Netflix oyunlarının TV’ler ve tarayıcılar da dahil olmak üzere daha fazla cihazda test edildiğini açıkladı. Dünden itibaren Kanada ve Birleşik Krallık’taki bazı Netflix aboneleri, belirli TV’lerde Netflix oyunları için sınırlı bir beta testine erişim elde etti. Bu testler önümüzdeki haftalarda desteklenecek tarayıcılarda Netflix.com üzerinden PC ve Mac bilgisayarları da içerecek şekilde genişleyecek.

Başlangıçta Amazon, Chromecast, LG, Nvidia Sheild, Roku, Samsung ve Walmart TV’ler Netflix oyunlarını destekleyecek. Şirketin açıklamasına göre, zaman içinde Netflix oyunlarını destekleyen daha fazla cihaz eklenecek. Önümüzdeki haftalarda Netflix.com, bu bölgelerdeki abonelerin hem PC’de hem de Mac’te bir tarayıcı üzerinden oyun oynamasına izin vermeye başlayacak.

Başlangıç ​​olarak, beta sırasında Night School Studios’un Oxenfree ve Molehew’s Mining Adventure adlı oyunları oynanabilecek. Oyuncular bu oyunları Netflix’in açık olduğu cihaza aktaracak ve klavye, fare veya Netflix Game Controller uygulamasıyla oynayabilecekler.

Kaynak: Netflix is finally testing out cloud gaming on TV and browsers – digitaltrends