Skip to main content

YouTube’un reklamsız abonelik planı Premium Lite, 25 Ekim 2023 tarihinden itibaren kullanılamayacak.

YouTube, kullanıcılarına bir e-posta göndererek Premium Lite abonelik seçeneğini sonlandırdığını, üreticiler ve izleyicilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda daha fazla sürüm geliştireceğini söyledi.

2021 yılında Belçika, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç ve İsveç’in de aralarında bulunduğu belirli Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulan Premium Lite, aylık 6,99 dolar karşılığında YouTube’da reklamsız video izleme olanağı sunuyordu. Ancak Premium’un çevrimdışı video indirme, arka planda video oynatma veya YouTube Müzik avantajları gibi diğer özelliklerini içermiyordu.

Premium Lite için ödeme yapan YouTube kullanıcıları, 25 Ekim’den sonra videolarında reklam görmek istemezlerse, daha pahalı olan Premium aboneliği için ödeme yapmak zorunda kalacak ya da YouTube’u reklamlarla birlikte kullanmaya devam edecek.

YouTube, gönderdiği e-postada, Premium Lite abonelerine, daha önce deneme süresine sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, bir aylık ücretsiz YouTube Premium deneme süresi sunacağını söyledi. Abonelerin tekliften yararlanmak için Lite aboneliklerini iptal etmeleri veya iptal edilmesini beklemeleri gerekiyor.

Kaynak: YouTube is axing its ad-free Premium Lite subscription plan – The Verge