Skip to main content

X, reklam görmek istemeyenler için yeni abonelik planı Premium+’ı kullanıma sundu.

Hatırlarsanız X’e iki yeni premium abonelik modelinin geleceğini sizlere aktarmıştık. Ve beklenen oldu. X, daha önce Twitter Blue olarak bilinen abonelik modeline iki yeni seçenek ekledi.

Aylık 8 dolar olarak ücretlendirilen Premium plan standart olarak kaldı. Şirket, mavi onay işaretine ve aboneler için mevcut diğer avantajlara ek olarak, kullanıcılara “Takip edilenler” ve “Sana özel” sekmelerinde reklamsız deneyim sunan Premium+ adlı yeni bir seçenek ekledi. Premium+ aylık 16 dolar tutarında. X ayrıca daha uygun maliyetli Basic planı ise aylık 3 dolardan sunuyor.

X, paylaştığı tweet’inde reklamları kullanıcıların akışından kaldırmanın yanı sıra, Premium+ abonelerinin, daha uygun fiyatlı premium seçeneği için ödeme yapan abonelere kıyasla yanıtlarda daha da büyük bir algoritmik artış elde edeceğini söyledi.

Her iki aboneliğin de X web sitesi veya iOS uygulamasından da satın alınabildiğini ancak mobil uygulamadan satın alımlarda yüzde 30 oranında fiyat artışı olduğunu belirtelim.

Premium ve Premium+ ile karşılaştırıldığında çok daha sınırlı olan, aylık 3 dolardan sunulan Basic plan, profile doğrulama onay işareti kazandırmıyor ancak tweet düzenleme, daha uzun gönderiler, video indirme gibi özellikler sunuyor.

Kaynak: X introduces an ad-free ‘Premium+’ tier for $16 a month – engadget