Skip to main content

OpenAI, ChatGPT Plus abonelerinin artık dosya yüklemelerine ve analiz etmelerine izin veriyor.

OpenAI, ChatGPT Plus aboneleri için yeni beta özelliklerini kullanıma sunuyor. Aboneler, güncellemenin çok modlu desteğin yanı sıra dosya yükleme ve bunlarla çalışma yeteneğini de içerdiğini bildirdi. Temel olarak, kullanıcıların GPT-4 açılır menüsünden Browse with Bing gibi modları seçmeleri gerekmeyecek; bunun yerine chatbot bağlama göre kullanıcıların ne istediğini tahmin edecek.

ChatGPT Plus’a gelen yeni özellikler, ChatGPT Enterprise planının sunduğu ofis özelliklerinden bir kısmını bireysel kullanıcılara sunulan abonelik planına getiriyor. The Verge’ün haberine göre Gelişmiş Veri Analizi özelliğini test eden ChatGPT Plus aboneleri artık chatbot’a dosya yükleyebiliyor. Paylaşılan bilgilere göre dosyanın ChatGPT’ye yüklenmesi ve analiz için hazır olması birkaç dakika sürebiliyor. Ardından chatbot verileri özetlemek, soruları yanıtlamak veya komutlara göre veri görselleştirmeleri oluşturmak gibi şeyler yapabiliyor.

Chatbot’un sadece metin dosyalarıyla sınırlı olmadığını belirtelim. Threads’te luokai adlı bir kullanıcı, ChatGPT’ye bir kapibara görseli yüklediği ve chatbot’tan DALL-E 3 aracılığıyla buna dayalı Pixar tarzı bir görsel oluşturmasını istediği bir konuşmanın ekran görüntülerini paylaştı. Paylaştığı bir diğer ekran görüntüsünde hareketli bir kaykay görseli yüklediği ve chatbot’tan bu görseli ilk görsele eklemesini istediği görülüyor. Chatbot’un son oluşturduğu görselde de elinde kaykayı tutan bir kapibara yer alıyor. Görünen o ki, ChatGPT yeni yeteneklerle geliştikçe kullanıcıların metin veya görsel üretmesi de bir o kadar kolaylaşacak.

 

Paylaşan: @luokai
Threads’de gör

 

Kaynak: ChatGPT Plus members can upload and analyze files in the latest beta – The Verge