Skip to main content

Elon Musk, 2024 yılı sonuna kadar kullanıcıların “tüm finansal hayatının” X’te yer almasını istiyor.

Elon Musk, X’i her şey uygulamasına dönüştürmekte kararlı. The Verge’ün Cuma günkü haberine göre Elon Musk, X’in finansal özelliklerini gelecek yılın sonuna kadar kullanıma sunmayı planlıyor.

Musk, Perşembe günü herkesin katılımıyla düzenlenen bir toplantıda mali hedeflere ilişkin öngörülerini paylaştı. The Verge’ün elde ettiği toplantının ses kayıtlarına göre, Musk bir kişinin tüm finansal hayatının bir banka hesabına ihtiyaç duyulmayacak şekilde X’te yer almasını istediğini söylüyor. Musk, “Eğer işin içinde para varsa platformumuzda yer alacak. Para, menkul kıymet veya her ne olursa” diyor.

The Verge’e göre Musk, platformun finansal hedeflerinden o kadar emin ki, şirket son teslim tarihine kadar özellikleri kullanıma sunmazsa, bu durum kendisini çıldırtacak.

X, bankacılık ve para transferi hizmetleri sunmak için ABD’nin her eyaletinde lisans almaya çalışıyor. Insider’dan Kali Hays’in Cumartesi günkü haberine göre, şu ana kadar dokuz eyalette lisans aldı.

Musk bir süredir, X’in WeChat gibi süper uygulama haline gelmesini istiyor. WeChat yalnızca bir sosyal medya platformu olarak değil aynı zamanda ödemeler ve diğer hizmetler için de kullanılıyor. Ayrıca video oyunları ve yeni arkadaşlarla tanışma gibi özellikler de sunuyor.

Insider’ın bildirdiğine göre Musk, aynı toplantıda X’in gelecek yıl “tam teşekküllü” bir flört sitesi olacağını söyledi.

Bakalım X’i her şey uygulamasına dönüştürmek için Musk’ın yapılacaklar listesinde daha başka neler olacak, bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Elon Musk wants users’ ‘entire financial life’ on X by the end of 2024 – Business Insider