Skip to main content

Uber’de patlak veren cinsel taciz film oluyor.

Hatırlayacağınız üzere Şubat ayında Uber’de cinsel taciz olayı patlak vermiş ve biz de bunu haberleştirmiştik. Hadisenin kahramanı Susan Fowler’ın blog’unda yaptığı açıklamaların ardından  soruşturma başlatılmış ve Uber CEO’su Travis Kalanick görevinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Uber eski çalışanı Susan Fowler’la ilgili yeni gelişme şu: Fowler yaşadıkları sinemaya taşınıyor. “Disruptors” adıyla beyazperdeye aktarılacak film, “Erin Brockovich sosyal ağ ile tanışıyor” sloganıyla tanıtılıyor. Erin Brockovich bilindiği gibi çevre sorunlarına duyarlı bir kadının hikâyesini anlatıyor ve gerçek bir olaya dayanıyordu. 2000 yılında gösterime giren Erin Brockovich’te başrolü oyuncusu Julia Roberts idi ve bu rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını almıştı.

Disruptors filminin yapımcılığını Good Universe üstlenecek. Filmin senaryosunu ise Allison Schroeder kaleme alacak. Schroeder bu yıl gösterime giren Gizli Sayılar (Hidden Figures) filminin senaristlerinden biri ve filmde NASA’da çalışan siyahî kadın matematikçilere yönelik ayrımcılık ele alınıyor.

Film projesi henüz geliştirme aşamasında olduğu henüz oyuncular ve yönetmeni belli değil.