Skip to main content

Allianz Grubu, toplumsal faydaya odaklanan girişimlere merkez olan Impact Hub’la küresel işbirliğine imza attı.

Allianz Grubu, ‘Gelecek Nesilleri Cesaretlendirmek’ programı kapsamında, Londra merkezli Impact Hub’la küresel işbirliğine gitti. Toplumsal dönüşüme öncülük etme hedefiyle, Allianz’ın faaliyette bulunduğu 4 ülkede uygulanacak programın ana merkezlerinden biri de Türkiye olacak. Yatırıma hazır sosyal girişimler arayan Allianz Türkiye, son başvuru tarihinin 26 Kasım 2017 olduğunu duyurdu.

Türkiye’nin yanısıra; Almanya, Malezya ve Brezilya’da ilk kez hayata geçirilecek bu işbirliğiyle sosyal girişimciler Impact Hub’ın, ‘Yatırıma Hazırlama Programı’na katılmaya hak kazanacak. Programa kabul edilen 10 girişim; 6 aylık bir sürede iş modelleri, stratejileri ve ekiplerine ilişkin sistemli bir geri bildirim sürecine girip büyüme ve yatırım planını oluşturacak. Programa katılan tüm girişimler, 40 bin euro değerindeki Allianz Gelecek Nesiller Ödülü’nü kazanmak için 15 Haziran 2018 günü Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek yatırımcı gününe dâhil edilecek.

‘Gelecek Nesilleri Cesaretlendirmek’ program takvimi nasıl işleyecek?

  • 2 Kasım 2017 Perşembe günü, Impact Hub İstanbul ofisinde gerçekleştirilecek “Warm-Up” etkinliği, ilgi duyan tüm girişimcilere açık olacak;
  • impacthubist.net/irp/sayfasından 26 Kasım 2017 Pazar gününe kadar başvuru yapılabilecek.
  • Ocak 2018’de belirlenecek sosyal girişimler, 6 aylık ‘Yatırıma Hazırlama Programı’ sürecine girecek.
  • Programa kabul edilen girişimler, 2018 Şubat ve Haziran aylarında Almanya Münih’teki akademi atölyelerine katılacak.
  • 15 Haziran’da Münih’te gerçekleştirilecek olan Etki Günü ve Allianz Gelecek Nesiller Ödül Töreni’nde, 4 ülkedeki katılımcılar arasından seçilen bir sosyal girişim, 40 bin euro’nun sahibi olacak.