Skip to main content

Twitter, tweet zincirlerine elveda dememizi istiyor olabilir.

Kurulduğunda 140 karakter sınırlaması ile kullanıcılarına düşüncelerini dünyaya duyurma imkânı veren Twitter, zamanla bu sınırı 280 karaktere çıkarmıştı. Paylaşımlarının 140 ve daha sonra 280 karaktere sığmayacağını düşünen kullanıcıların birçoğu tweet zincirleri paylaşırken, bazı kullanıcılar paylaşmak istediklerini başka bir uygulamada yazdıktan sonra aldıkları ekran görüntülerini tweetlere ekliyorlardı.

Geçtiğimiz yıl Revue adlı şirketi satın aldıktan sonra kullanıcılarının bir tweetten direkt olarak bültenlere abone olmaları konusunda çalışmalar yapmaya başlayan Twitter’ın yeni bir özelliği test ettiği öğrenildi.

Sosyal medya uygulamalarının yeni özelliklerini duyurması ile bilinen Jane Manchun Wong, paylaştığı bir tweet ile Twitter’ın Articles adlı yeni bir özelliği test ettiğini duyurdu. Uygulama menüsünde kendine ait bir sekmesi bulunan Articles’ın, isminden yola çıkılarak, kullanıcılara uzun form yazıları paylaşabilecekleri bir alan olarak tasarlandığı düşünülürken, bazı kullanıcılar bu özellik kullanılarak oluşturulan içeriklerin Twitter’ın yapısı gereği bugüne kadar parçalara bölünen paylaşımlara kıyasla daha az etkileşim getireceği kanaatindeler.

Kaynak: Twitter is testing a new ‘Articles’ feature – Engadget