Skip to main content

Rockstar Games, tüm zamanların en popüler oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto’nun merakla beklenen yeni oyununun geliştirildiğini açıkladı.

Rockstar Games, Grand Theft Auto Online’ın geleceği hakkında bilgi paylaşımı yaptığı bir blog yazısında Grand Theft Auto 6’nın (GTA 6) geliştirilmekte olduğunu duyurdu.

Konuyla ilgili bir de tweet paylaşan şirket, oyuncuların bir süredir yeni Grand Theft Auto oyunu hakkında bilgi almak istediklerini, şirketin ise her yeni projede oyunculara daha önce sunduğundan daha iyi bir deneyim sunma hedefiyle yola çıktığını ve Grand Theft Auto serisinin yeni oyununun geliştirildiğini duyurmaktan memnuniyet duyduğunu açıkladı.

Serinin bir önceki oyunu GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen dünya çapında hâlâ milyonlarca kişi tarafından oynanıyor.

Öte yandan, Rockstar Games’in bugün yaptığı açıklama, serinin çevrimiçi oyunu GTA Online’ın geleceği konusunda soru işaretleri yarattı. GTA 5’in üzerine inşa edilen ve karakterleri de dahil olmak üzere oyunun pek çok parçasını içeren GTA Online’ın, GTA 6’nın piyasaya sürülmesinden nasıl etkileneceği merak konusu.

Kaynak: Grand Theft Auto 6’s development officially ‘well underway’ – Digital Trends