Skip to main content

TikTok Music, artık beta programıyla Avustralya, Meksika ve Singapur’da yayında.

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından olan TikTok’un “TikTok Music” isimli yeni müzik streaming platformu ile Spotify ve Apple Music’e rakip olacağını sizlere aktarmıştık. İki hafta önce Brezilya ve Endonezya’da kullanıma açılan yeni platform, şimdi de Avustralya, Meksika ve Singapur’da beta programıyla kullanıma açıldı. TikTok’un sınırlı sayıda kullanıcıya gönderdiği davetlerle TikTok Music için üç aylık ücretsiz deneme sunduğunu belirtelim.

Katılımcılar, music.tiktok.com adresini ziyaret ederek veya doğrudan App Store ve Google Play mağazasından TikTok Music uygulamasını indirerek betaya katılabiliyor.

Beta süreci bittikten sonra Avustralya’da aylık 8,18 dolar, Meksika’da 6,86 dolar ve Singapur’da 7,47 dolar olacak yeni müzik streaming platformu, üniversite öğrencileri için indirimli abonelik ve altı hesaba kadar aile planları olarak da sunuluyor.

TikTok Music’in kendi özel uygulaması olsa da, yeni akış hizmeti standart bir TikTok hesabına da bağlanarak kullanıcıların sosyal medya platformu aracılığıyla keşfettikleri müzikleri dinlemelerine, paylaşmalarına ve indirmelerine olanak tanıyor.

Yeni streaming platformu, kullanıcıların müzik kitaplıklarını içe aktarmalarına, şarkıları çevrimdışı dinlemek için indirmelerine, ortak çalma listeleri oluşturmalarına, şarkı sözlerini gerçek zamanlı olarak görüntülemelerine ve şarkı sözlerini arayarak parçaları bulmalarına olanak tanıyan özellikler içeriyor. Hizmet ayrıca, yakınlarda duyulan şarkıları belirlemek için Shazam benzeri bir özelliğe sahip ve TikTok Music abonelerinin yorum bırakmasına ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmasına olanak tanıyor.

TikTok Music’in Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair bir bilgi olmasa da TikTok’un aktif olduğu tüm ülkelerde kullanıma sunulması olası.

Kaynak: TikTok Music rolls out to more countries – The Verge