Skip to main content

TikTok, Brezilya ve Endonezya’da “TikTok Music” adlı bir akış platformu sunmaya başladı.

TikTok, “TikTok Music” isimli yeni streaming platformu ile Spotify ve Apple Music’e rakip oluyor. Sosyal medya devinin yeni streaming platformu, şu an için sadece Brezilya ve Endonezya’da kullanıma açıldı. Şirketin açıklamasına göre, hizmet kullanıcıların mevcut TikTok hesabına entegre olacak, abonelik modeli ile faaliyet gösterecek ve kullanıcıların müzik dinlemesine, indirmesine ve paylaşmasına olanak tanıyacak. Hizmetin kütüphanesinde, Universal Music Group, Warner Music Group ve Sony Music dahil olmak üzere büyük plak şirketlerinin bünyesinde yer alan parçalar olacak.

Paylaşılan bilgilere göre TikTok Music, kullanıcıların viral TikTok şarkılarının tam versiyonlarını çalmasına, kişiselleştirilmiş müzik önerilerini keşfetmesine, gerçek zamanlı olarak şarkı sözlerine erişmesine, arkadaşlarıyla ortak çalma listeleri oluşturmasına, müzik kitaplığını içe aktarmasına ve şarkı sözü arama yoluyla şarkılar bulmasına olanak tanıyacak. Shazam benzeri bir özellik de içerecek olan TikTok Music’te, Spotify Premium’da olduğu gibi, kullanıcılar şarkıları çevrimdışı dinlemek için indirebilecek. TikTok Music, kullanıcılar diğer müzikseverlerle bağlantı kurabileceği ve yorumlar yoluyla iletişimde olabileceği için sosyal özellikler de içeren bir uygulama.

TikTok Music abonelik ücreti, Brezilya’da ayda 3,49 dolar, Endonezya’da iOS kullanıcıları için 3,25 dolar, Android kullanıcıları için ise ilk yıl ayda 2,96 dolar, ardından 3,25 dolar olarak belirlendi. Yeni hizmetin, ücretsiz abonelik seçeneği içermediğini, ancak bir aylık ücretsiz deneme sunduğunu belirtelim.

TikTok’ta Müzik İş Geliştirme Küresel Başkanı Ole Obermann yaptığı açıklamada “TikTok’ta müzik keşfetmenin gücünü sınıfının en iyisi bir akış hizmetiyle birleştiren yeni bir hizmet türü olan TikTok Music’i sunmaktan mutluluk duyuyoruz. TikTok Music, Endonezya ve Brezilya’daki insanların TikTok’tan en sevdikleri viral parçaları kaydetmelerini, indirmelerini ve paylaşmalarını kolaylaştıracak. TikTok Music’in hem müzik tutkunları hem de sanatçılar için sunduğu fırsatlar ve müzik endüstrisine önemli bir değer katmak için sahip olduğu büyük potansiyel bizi heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı.

Bakalım TikTok Music, ülkemize gelecek mi hep birlikte gelişmeleri takip edip göreceğiz.

Kaynak: TikTok launches a music streaming service in Brazil and Indonesia called ‘TikTok Music’ – TechCrunch