Skip to main content

TikTok’un yeni ürünü LIVE Studio ile kullanıcılar artık bilgisayarlarından canlı yayın yapabilecek.

Popüler video platformu TikTok, yeni ürünü LIVE Studio’yu kullanıma sundu. Canlı yayın deneyimini bilgisayara taşıyan LIVE Studio ile TikTok hesabına sahip olan kullanıcılar, artık bilgisayarlarından canlı içerik üretebilecek ve paylaşabilecek.

Yalnızca 64 bit Windows 10 veya üstü işletim sistemine sahip bilgisayarlara indirilebilen LIVE Studio, TikTok hesabına sahip olan herkesin canlı yayınlarını bilgisayarlarından daha kolay, özgün ve etkileşimli bir şekilde yapmasını sağlıyor.

Paylaşılan bilgilere göre TikTok kullanıcıları, LIVE Studio’yu kullanarak aynı anda en fazla 10 sahneyi özelleştirebiliyor. Her sahne, farklı kaynaklardan video ve ses almayı sağlıyor. Böylece kullanıcılar Elgato capture kartı gibi cihazlar veya Steam gibi programlar aracılığıyla alınan içerikleri TikTok üzerinde canlı olarak paylaşabiliyor.

tiktok live studioLIVE Studio’da kullanıcılar, CANLI yayın ayarları bölümünde yayın başlıklarını, kapak fotoğraflarını ve etiketlerini düzenleyerek potansiyel izleyici kitlesini genişletebiliyor. Ayrıca, LIVE Studio ile ses ve video ayarlarından canlı yayın verilerine kadar birçok detaylı bilgiye ulaşılabiliyor. Multi-guest veya co-host özellikleri kullanılarak LIVE Studio’da birden fazla konuğun katılabildiği interaktif yayınlar gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra, yayın hedefi belirlemek, hem dikey hem de yatay yayın yapmak ve ücretsiz efektleri kullanmak da mümkün.

İzleyicilerden gelen yorumları, hediyeleri ve emojileri görüntüleme imkânı tanıyan canlı sohbet bölümü, kullanıcılara sohbetlerini filtreleme ve düzenleme seçenekleri de sunuyor. LIVE Studio, etkileşimler için çeşitli araçlar sağlayarak içerik üreticilerine daha fazla yaratıcılık imkânı tanıyor.

LIVE Studio hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.