Skip to main content

TikTok, içerik üreticilerinin ve kullanıcılarının TikTok hakkında her konuyu konuşabilmelerini sağlamak amacıyla bir Discord sunucusu açtı.

Özellikle oyuncular arasında kullanımının yaygın olduğu bilinen Discord, 2015 yılında erişime açılmasından bu yana topluluklar oluşturulabilmesine imkân sağlaması dolayısıyla diğer platformdan ayrı bir noktada duruyor. Sesli ve yazılı mesajların herhangi bir konu ile ilgili olarak oluşturulmuş topluluklarda diğer insanlar ile paylaşılabildiği Discord, pandemi sırasında önemli iletişim kanallarından biri haline gelmişti.

TikTok, Çarşamba günü Discord’un artan popülaritesini göz ardı etmeyerek bir Discord sunucusu açtığını duyurdu. Bu sunucu, TikTok içerik üreticilerinin kendilerini tanıtabilecekleri, TikTok içeriklerini paylaşabilecekleri, destek alabilecekleri odaların yanı sıra bir de oyunlar için ayrılmış bir odaya sahip.

Oyuncuları platforma dahil etmeye çalışan ve bu sebeple masaüstü bilgisayarlardan ve oyun konsollarından canlı yayın yapılabilmesi amacıyla geliştirdiği TikTok Live Studio adlı Windows uygulamasının testlerine başlayan TikTok için bu odanın varlığı sürpriz değil.

TikTok, bu Discord sunucusu ile kendi kullanıcılarını TikTok dışında da bir araya getirerek, etkileşimi ve platforma bağlılığı artırabilir.

Kaynak: TikTok made a Discord, so…chaos?