Skip to main content

TikTok halihazırda var olan özelliklerini geliştirmenin yanı sıra platformun karşılayabildiği fonksiyon sayısını artırarak genişlemeyi de hedefliyor.

Sosyal medya analisti Matt Navarra tarafından paylaşılan bir tweet zincirine göre, TikTok pek çok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellikler arasında Bitmoji benzeri avatarlar, For You sayfası için kelime filtreleme özelliği, grup chat, canlı ses akışları, canlı yayınlarda ekran paylaşımı ve Twitch benzeri abonelik yer alıyor. Navarra, ayrıca, Twitch benzeri abonelik sistemi içerisinde içerik üreticilerin sadece takipçileri tarafından kullanılabilecek şekilde emoteler oluşturabileceklerine ve sadece abonelerin yorum yapabilecekleri yorum alanlarının olacağına değindi.

Navarra’nın paylaşmış olduğu tweetlerde görülen özellikler her ne kadar platformun planlarına dair ipuçları verseler de platforma entegre edilip edilmeyecekleri henüz bilinmiyor.

Bu özelliklerden bazılarının yakın zamanda test edilmeye başlandığı biliniyor. Yakın zamanda ücretli abonelik sistemini test ettiğini doğrulayan TikTok, bir de masaüstü canlı yayın uygulaması üzerinde çalışıyor. TechCrunch, emotelerin ve sadece takipçilerin yorum yapabilecekleri alanların varlığının özellikle TikTok Live Studio adı verilen bu canlı yayın uygulamasının varlığında anlam kazanacağını belirtirken, kelimelere göre filtreleme özelliğinin halihazırda TikTok tarafından For You sayfalarının temizlenmesi amacıyla üzerinde çalışılan bir özellik olarak duyurulduğuna dikkat çekiyor.

Kaynak: TikTok is working on avatars, live audio streams, new creator tools and more – TechCrunch