Skip to main content

Unity, Ziva Dynamics’i satın alarak kullanıcılarının ürünlerinde daha gerçekçi karakter animasyonları yaratmalarına imkân sağlayacak.

Unity, dijital karakter yaratımının öncü şirketlerinden olan Ziva Dynamics’i satın aldığını açıkladı. Şirket, Ziva Dynamics’in karakter yaratım teknolojilerini demokratize ederek hangi seviyede olurlarsa olsunlar oyun ve içerik üreticilerin kullanımına sunacağını açıklarken, anlaşmanın detayları hakkında bilgi vermedi.

Ziva Dynamics’in Unity tarafından satın alındığı haberi, Ziva’nın ZRT Trainer adını verdiği, yüz ifadelerinin animasyonunda kullanılan teknoloji ile oluşturulan tamamıyla sanal karakter Emma tarafından duyuruldu. Ziva’nın geliştirdiği teknolojiler kullanıcılarının insanlar, hayvanlar, kumaşlar gibi canlı ve cansız varlıkların yaratımında ve gerçeğe uygun şekilde hareket etmelerinde, form değiştirmelerinde kullanılıyor. 72 bin şekil ile eğitilen Emma, benzersiz yüz ifadeleri yapabiliyor.

Hellblade: Senua’s Sacrifice ve Spider-Man: Miles Morales adlı oyunlarda ve Godzilla vs. Kong ile Game of Thrones’ta kullanılan Ziva teknolojileri Unity sayesinde oyun geliştiriciler, sanatçılar ve içerik üreticiler tarafından kullanılabilir olacak.

Kaynak: Unity acquires Ziva Dynamics and its character tech – VentureBeat