Skip to main content

Threads’te günün en önemli konuları, Sizin İçin akışında ve aramada görünecek.

Threads’in X’te bulunan Trending Topics benzeri bir özelliğe sahip olabileceğini geçen aylarda sizlere aktarmıştık. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ün Threads paylaşımına göre, Meta, Threads kullanıcılarının platformda ne tür konuşmaların trend olduğunu görmelerine olanak tanıyacak yeni bir özelliği test ediyor.

Threads’in ABD’de kullanıcıların tartıştığı popüler konuların bir listesini test etmeye başladığını paylaşan Zuckerberg, “Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra bu özelliği daha fazla ülke ve dilde kullanıma sunacağız” diye yazdı.

 

Paylaşan: @zuck
Threads’de gör

 

Meta, söz konusu özelliğin başkalarının tartıştığı güncel konuları ortaya çıkaracağını, arama sayfasında ve For You (Sizin İçin) akışında görüneceğini söyledi.

Instagram başkanı Adam Mosseri ise “Belirli trendler insanların şu anda Threads’te nelerle etkileşime geçtiğine dayalı olarak yapay zekâ sistemlerimiz tarafından belirlenecek” dedi.

 

Paylaşan: @mosseri
Threads’de gör

 

Threads’in siyaset ve seçimlerle ilgili trendleri de göstereceğini belirtelim. Şirket geçen hafta, kullanıcılar bunu seçmedikçe artık tavsiyelerinde siyasi içerik önermeyeceğini açıklamıştı. Ancak Meta, kısıtlamanın trend özelliği için geçerli olmayacağını doğruladı.

Konuyla ilgili Meta sözcüsü Engadget’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Siyasi içerik bir konu olabilir. Siyasi konuları yalnızca Topluluk Kurallarımızı veya geçerli diğer dürüstlük politikalarımızı ihlal etmeleri durumunda kaldıracağız.”

Trendler, platformun gerçek zamanlı bilgi ve güncelleme kaynağı olarak daha kullanışlı hale gelmesini isteyen birçok Threads kullanıcısı için uzun zamandır talep ettiği bir özellikti. Bu özellik daha önce uygulamanın çalışanlara yönelik sürümünde fark edilmişti. Ancak Mosseri’nin “siyaset ve sert haberler” konusundaki çekingen tavrı göz önüne alındığında Meta’nın bu özelliği daha geniş bir şekilde sunup sunmayacağı belirsizdi.

Her ne kadar öne çıkanların çoğunu yapay zekâ belirleyecek olsa da, Meta “önemli konu” olarak görünen konularda bazı iyileştirmeler yapmayı planlıyor. Bir Meta sözcüsü yaptığı açıklamada, “İçerik uzmanlarından oluşan bir ekip, konuların Topluluk Kurallarımızı veya diğer geçerli dürüstlük kurallarımızı ihlal etmemesini ve konuların mükerrer, saçma veya yanıltıcı olmamasını sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Meta is testing a trending topics feature on Threads – engadget