Skip to main content

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e göre, Threads ilk haftasında platforma kaydolan kullanıcıların yarısından fazlasını elinde tutamadı.

Meta, Twitter’a (yeni adıyla X) meydan okuyarak Threads’i yayına almış ve 5 günde 100 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşmıştı. Ancak Meta CEO Mark Zuckerberg’e göre etkileyici başlangıcına rağmen Threads bu başarıyı sürdüremedi ve kullanıcıların yarısından fazlası platformu terk etti.

Reuters’ın haberine göre Zuckerberg, Threads’in kullanıcıları platformda tutma noktasında mükemmel olmasa da şirket yöneticilerinin beklentilerinden daha iyi bir noktada olduğunu söyledi. Zuckerberg, “Açıkçası, 100 milyondan fazla insan kaydolursa, ideal olarak hepsinin ya da hatta yarısının burada kalması harika olur” dedi. Ancak Threads’in henüz o noktada olmadığını ifade etti.

Kullanıcı sayısındaki düşüşü “normal” olarak nitelendiren Zuckerberg, platforma bir masaüstü sürümü ve arama gibi yeni özellikler ekledikçe Threads’in tabanının büyüyeceğine inandığını söyledi.

Threads’e daha geçen hafta, hashtag’ler, çeviri ve yalnızca takip edilen kişilerin gönderilerini gösteren ve kullanıcılara mevcut algoritmik akışın yanı sıra başka bir seçenek sunan bir “Takip ettiklerin” akışının eklendiğini hatırlatalım. Bakalım Zuckerberg’ün dediği gibi platforma başka özellikler eklendikçe kullanıcı sayısında artış yaşanacak mı hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak: Threads has lost half its users, according to Meta chief Zuckerberg – digitaltrends