Skip to main content

Threads’e gelen güncellemeyle “Takip Ettiklerin” sekmesinin yanı sıra başka özellikler de eklendi.

Çıktığı günden itibaren sosyal medyada en çok konuşulan platformlardan biri olan Threads’e gelen güncellemeyle “Takip Ettiklerin” sekmesinin yanında çeviri, “takip et” düğmesi ve bildirimleri filtreleme gibi birçok yeni özellik eklendi.

Threads kullanıcıları ana sayfada gezinirken, takip etmedikleri kişilerin de paylaşımlarını görebiliyor. Hatta bu durumdan şikâyet eden kullanıcılar da var. Mark Zuckerberg, kullanıcıların geribildirimlerini dinlemiş olacak ki platform, yayımladığı güncellemeyle “Takip Ettiklerin” sekmesini uygulamaya dahil etti.

 

Post by @zuck
View on Threads

 

Threads’in iOS ve Android uygulamaları için yeni “Takip Ettiklerin” sekmesi, yalnızca takip edilen kişilerin gönderilerinin kronolojik bir akışını sunuyor. Kullanıcılar bu sayede ilgilenmediği kişilerin rastgele görünen gönderileri arasında gezinerek zaman kaybetmek zorunda kalmıyor.

Threads’in “Takip Ettiklerin” özelliği nasıl kullanılır?

Threads uygulaması, tıpkı Twitter’ın “Sana Özel” sekmesi gibi “Senin İçin” sekmesiyle açılıyor. Kullanıcıların takip ettikleri hesapların gönderilerini görmek için ekranın sol alt köşesinde yer alan ana sayfa işaretine veya üst kısımdaki Threads logosuna tıklaması gerekiyor. Buraya tıklandıktan sonra yukarıda “Senin İçin” sekmesinin yanında “Takip Ettiklerin” sekmesi açılıyor.

Ancak “Takip Ettiklerin” sekmesinin, uygulamadan çıkış yapıldığı anda kaybolduğunu belirtmekte fayda var. Kullanıcılar uygulamayı kapatıp açtıktan sonra, takip ettiği kişilerin paylaşımlarını görebilmek için tekrar ana sayfa işaretine veya üst kısımdaki Threads logosuna tıklamak zorunda. Takip Ettiklerin sekmesinin görünmesi için Threads’in en son sürümünün gerekli olduğunu da belirtelim.

Kaynak: Threads’ latest feature could be a game changer – digitaltrends