Skip to main content

Threads’in kullanıcı sayısı ve kullanıcıların platformda geçirdikleri süre düşüşte.

Çıkışının beşinci gününde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak rekor kıran Threads’e dair yeni veriler geldi. data.ai tarafından paylaşılan veriler, uygulamanın dünya çapında Twitter’ın haftalık aktif kullanıcı tabanının beşte birine ulaştığını gösteriyor.

data.ai aynı zamanda platformun hızla kazandığı ivmeyi kaybetmeye başladığını söylüyor. Threads’in günlük aktif kullanıcı sayısında büyük bir gerileme söz konusu. Sensor Tower’a göre, Threads’in günlük aktif kullanıcı sayısında Salı ve Çarşamba günlerinden bu yana yüzde 20 düşüş yaşandı.

Tek düşüşün sadece aktif kullanıcı sayısında olmadığını belirtelim. Sensor Tower, CNBC’ye yaptığı açıklamada Threads’i kullanmaya devam eden kullanıcıların burada geçirdikleri sürenin de yüzde 50 oranında azaldığını belirtti. Buna göre ortalama 20 dakika olan süre, 10 dakikaya düştü.

data.ai’ya göre Threads’in yakaladığı ivme henüz bitmiş değil. Platform şu anki tahminlerine göre 150 milyondan fazla indirmeye ulaştı ki bu, Temmuz 2016’daki ilk çıkışından bu yana en büyük uygulama lansmanı rekorunu elinde tutan Niantic’in Pokémon Go’sundan 5,5 kat daha hızlı.

data.ai ayrıca, Threads’in en çok hangi ülkelerde indirildiğini de açıkladı. Buna göre uygulama, en çok Hindistan’da indirildi. Threads indirme sayısında dünyanın yüzde 33’ünü oluşturan Hindistan’ı yüzde 22 ile Brezilya yüzde 16 ile ABD, yüzde 8 ile Meksika ve yüzde 5 ile Japonya takip ediyor.

Kaynak: Instagram Threads now has one-fifth the weekly active user base of Twitter – TechCrunch