Skip to main content

Elon Musk, Twitter’ın reklam gelirlerinin yüzde 50 düştüğünü ve negatif nakit akışın devam ettiğini açıkladı.

Elon Musk’ın sahibi olduğu Twitter, hem Musk’ın aldığı kararlar hem de Meta’nın Twitter rakibi platformu Threads’in hızla yükselişiyle son günlerde gündemden düşmüyor. Musk cumartesi günü Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Reklam gelirindeki yaklaşık yüzde 50 düşüş ve ağır borç yükü nedeniyle negatif nakit akışımız devam ediyor. Başka bir lükse sahip olmadan önce pozitif nakit akışına ulaşmalıyız” dedi.

Musk cuma günü ise, Twitter’ın bu hafta “tüm zamanların en yüksek kullanım sayısını” görebileceğini iddia ettmişti. Ayrıca daha önce, Ekim ayında devralmasının ardından platformdan ayrılan neredeyse tüm reklamverenlerin “ya geri döndüğünü” ya da “geri geleceklerini söylediklerini” söylemişti ancak görünen o ki işler pek istediği gibi gitmedi.

Araştırma şirketi Sensor Tower’ın Bloomberg ile paylaştığı tahminlere göre, reklam harcamaları bu yılın başlarındaki iki aylık dönemde yüzde 89 düşerek 7,6 milyon dolara geriledi. Reuters’a göre ise Twitter, Musk’ın 44 milyar dolara satın aldığında şirketin üstlendiği borç nedeniyle yıllık yaklaşık 1,5 milyar dolar faiz ödüyor.

Bakalım Musk’ın reklam gelirlerini yükseltmek ve pozitif nakit akışına geçmek için Twitter’da yapacağı hamleler neler olacak izleyip göreceğiz.

Kaynak: Elon Musk says Twitter’s ad revenue has dropped by 50 percent – engadget