Skip to main content

Samsung, akıllı yüzüğü Galaxy Ring’i Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024’te tanıttı.

Hatırlarsanız Samsung, 17 Ocak’ta düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy AI ve Galaxy S24 ailesinin yanı sıra akıllı yüzüğü Galaxy Ring’i kısa da olsa tanıtmış ancak pek fazla detay vermemişti. Şirket, dün başlayan ve 29 Şubat’a kadar devam edecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024’te Galaxy Ring’i resmi olarak tanıttı.

Paylaşılan bilgilere göre; bu yılın sonlarında satışa çıkması planlanan Galaxy Ring; platin gümüş, altın ve seramik siyahı olmak üzere üç renk seçeneğine sahip. The Verge’ün haberine göre yüzük beklenenden hafif ve farklı parmak boyutları için S’dan XL’a kadar 5 ilâ 13 arasında ölçülere sahip. Pil kapasitesinin, seçilen boyuta göre değişiklik göstereceği ve 14.5mAh ilâ 21.5mAh arasında olacağı belirtiliyor. Pil ömrü henüz bilinmiyor, ancak rakibi Oura’nın şarjlar arası yedi güne kadar dayanabildiği söyleniyor.

Samsung Başkan Yardımcısı Dr. Hon Pak’ın blog yazısına göre; yüzük, kalp atış hızı, hareket ve nefes almaya dayalı olarak uyku takibi yapacak ve ardından kullanıcılara buna göre tavsiyelerde bulunacak. Şirket ayrıca, halihazırda Galaxy Watch’ta doğurganlık takibi yapan partneri Natural Cycles’tan da veri toplayacak. Bunun Oura’da yer alan bir özellik olduğunu belirtelim.

Galaxy Ring ayrıca, kullanıcıların en iyi durumda olup olmadıklarını görebilmeleri için uyanıklığı ölçen “My Vitality Score” adlı yeni bir araç da sunacak. Cihaz tarafından toplanan uyku ve diğer verileri kullanarak bilimsel ipuçları sunan “Booster Cards” aracılığıyla geri bildirimler sağlanacak.

Galaxy Ring’in Samsung Health ekosisteminin bir parçası olacağı ve Galaxy Watch ile uyumlu olacağı da paylaşılan bilgiler arasında. Bu da, sağlığınızı takip etmek ve bunun sonucunda daha kaliteli veriler elde etmek için her iki cihazı aynı anda kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Galaxy Ring’in tam olarak hangi sensörlere sahip olacağı, fiyatı ve satış tarihi gibi detayları önümüzdeki aylarda öğreneceğiz. Galaxy Ring yalnızca Samsung Galaxy telefonlarla uyumlu olacak ancak şirket daha sonra diğer Android cihazlarla da çalışmasını planlıyor. iOS uyumluluğu ise henüz net değil.

Kaynak: Samsung unveils the Galaxy Ring as a way to ‘simplify everyday wellness’ – engadget