Skip to main content

Samsung, ‘Galaxy Ring’i görücüye çıkardı. Peki bu akıllı yüzük hakkında neler biliyoruz?

Samsung, 17 Ocak’ta düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy AI ile birlikte Galaxy S24 serisini tanıtmakla kalmadı. Şirket Samsung Health’e gelecek güncellemelerin yanı sıra kullanıcının sağlığını takip edecek akıllı yüzüğü Galaxy Ring’i de tanıttı.

Etkinlikte yapılan açıklamada, “Bağlantıda kalmamızı, yaratıcılığımızı ortaya çıkarmamızı ve daha anlamlı yollarla daha sağlıklı alışkanlıklar edinmemizi sağlayan yapay zekâ teknolojisine sahip Galaxy Ring ile tanışın. Bu sadece bir başlangıç ve denemeniz için sabırsızlanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Şirket, Galaxy Ring hakkında pek detay paylaşmasa da diğer giyilebilir teknolojilerde olduğu gibi kullanıcının kalp atış hızı, egzersiz ve fitness durumu, vücut sıcaklığı ve uyku istatistikleri gibi sağlık verilerini takip edeceğini söyleyebiliriz. Galaxy Ring’in fiyatı ve çıkış tarihi de henüz bilinmiyor. Ayrıca Galaxy Ring’in muhtemelen ekransız olacağı söyleniyor, bu da onu telefonlarına bağlı kalmak istemeyenler için ideal bir seçenek haline getiriyor.

Kaynak: Samsung teases ‘Galaxy Ring’ at Unpacked event. Is Oura in trouble? – Mashable